www.posilovaci-stroje.com www.cornilleau.cz www.puky.cz www.keysfitness.de www.fitbau.cz
HOME -> Homepage -> Cvičení na gymballech – trend v hubnutí a posilování
 

Cvičení na gymballech – trend v hubnutí a posilování

Cvičení na gymballech – trend v hubnutí a posilování Cvičení na nafukovacích gymnastických míčech, neboli gymballech je velice zajímavou alternativou pro každodenní trénink. Cvičením na gymballech se zabývají ve specializovaných fitcentrech, kde se uskutečňují tréninky zaměřené přímo na posilující a rehabilitační cvičení, ale také se stává novým trendem pro snadné a účinné cvičení. Výhodou je především fakt, že většina cviků nevyžaduje žádné další náčiní a lze je provozovat stejně odbře v domácí posilovně, jako ve specializovaných fitness studiích. Naše firma Domafit fitness s.r.o. nabízí široký sortiment gymballů od firmy Alex, Eurosport, Reebok a JORDAN Fitness různých velikostí a barev pro širokou škálu uživatelů, kde si vybere opravdu každý. Nyní Vás seznámíme s hlavními faktory pro správnou volbu velikosti a cvičení na gymballech.

Proč cvičit na gymballu


Jde o velmi variabilní druh cvičení. Zvládnou ho jak začátečníci, tak pokročilí. Při samotném cvičení se veškerá energie soustředí na všechny svalové skupiny a udržuje je neustále v plném napětí. Pomůže vám nejen se správným držením těla, ale i s problematickými partiemi a zlepší se i jeho pružnost. Je známo, že se míče také používají běžně jako rehabilitační pomůcka pro lidi s neuromuskulárními problémy.

Seznamte se s míčem


Než se vrhnete na první cviky, naučte se na míči správně sedět. Zeptejte se svého trenéra nebo člověka, který má zkušeností s cvičením na gymballech. Pak se s ním chvíli seznamujte, pohupujte se, zkoušejte, jak na tom jste s udržením rovnováhy, aby nedošlo k případnému úrazu. Uvidíte, že cvičení na gymballu bude zábava, a možná i někdy zapomenete, že cvičíte.

Rady pro cílený trénink:• Stejně jako při skupinových hodinách začněte trénink krátkým, asi pěti minutovým zahřátím.
• S gymballem se dají dělat divy. Můžete přidat klidně činky, ale pokud trpíte zvýšeným krevním tlakem, raději se zvedání závaží při tréninku vyhněte.
• Stejně důležité, jako samotné správné provádění cviků, je i dýchání. Opět platí, jako u jiných sportů, že při konání práce následuje výdech. Nikdy nezadržujte dech!• Pokud vás při cvičení začne něco bolet, přestaňte. Bolest signalizuje, že je něco v nepořádku. Sledujte po celou dobu, jak se cítíte, kdy jste unavení, tělo si o všechno, co potřebuje, řekne.
• Necvičte každý den. Organismus potřebuje regenerovat. Ideálně dva dny cvičení a den pauza. U každého je to ovšem jinak. Je dobré se o tom poradit s trenérem.
• Tréninku věnujte cca 55 minut. 5 minut zahřátí, 45 minut cvičení a 5 minut zklidnění a protažení. Mezi jednotlivými cviky si dejte asi 20 sekund pauzu. Počet opakování na začátku zvolte 12 ve třech sériích. Mezi každou sérií si odpočiňte cca 10 sekund, aby sval zcela nevychladl.
• Určitě není dobře, když budete cvičit nemocní nebo v období, kdy se cítíte oslabení.

Výběr typu míče


Existuje mnoho druhů gymballů. Naše firma nabízí klasické jednobarevné provedení gymballů, ale také tzv. „nehoupací“ dvoubarevné, vybavené malým závažím ve spodní části míče. Výhoda těchto míčů spočívá v jejich schopnosti stát na jednom místě, aniž by se jakkoliv kutálel, čímž zaručuje lepší koordinaci pohybu a stabilitu při posilování s činkami nebo klasickém stretchingu. Mezi kupujícími je velmi oblíbený právě díky těmto vlastnostem a nemohou si jej vynachválit.

Výběr správné velikosti míče


Na velikosti záleží! Alespoň v tomto případě to rozhodně platí. Správnou velikost míče poznáte takto:


Pokud se posadíte na nafouknutý míč, měl/a byste mít kolena v jedné rovině, stehna a lýtka svírají pravý úhel. Nohy by měly pohodlně ležet na podlaze. Jen těžko si však můžete v obchodě míč nafouknout. Proto hlavním ukazatelem pro správnou volbu velikosti míče je vaše výška, hmotnost a fyzická zdatnost.
Podle výšky:

pod 1,57 m – míč o velikosti 45 cm
1,60 m – 1,73 m – velikost 55 cm
1,75 m – 1,90 m – velikost 65 cm
1,93 m – 2,06 m – velikost 75 cm

Podle hmotnosti a zdatnosti:

Máte-li nadváhu nebo nějaké fyzické omezení, cvičte na větším podhuštěném míči. Menší a hodně nahuštěný je náročnější na udržení rovnováhy. Začátečníci by měli nové cviky zkoušet také na mírně podhuštěném míči. Je to snazší a lépe se můžete soustředit na správné provedení cviku


Kde je nejlepší cvičit


Pro cvičení s gymballem je nejlepší neklouzavá podlaha. Podívejte se, zda je na místě, které jste si zvolili, úplně čisto. Můžete si míč také podložit speciální podložkou na cvičení. Koupíte ji v našem e-shopu Domafit fitness s.r.o. se sportovními podložkami. Některé cviky se provádí v obuvi. Ta by měla být pohodlná, stejně jako oblečení, ve kterém budete cvičit. Ideální je z přírodních materiálů. Při cvičení si otevřete okno, aby se vám dobře dýchalo. Po tréninku uložte gymball na místo, kde je normální pokojová teplota. Nesmí být v blízkosti zdroje tepla, neboť je ohrožen materiál, z kterého je vyrobený.

Sečteno a podrtrženo, cvičení s gymbally se řadí do velice zábavného a účinného formování problémových partií pro ženy a může, ale i značnou dávkou k prospěšnému a zdravému rehabilitačnímu cvičení k vytvoření dokonalé rovnováhy těla a mysli člověka.

Související produkty naleznete ZDE :
»Gymnastické míče

»Powerbagy

»Kettlebelly

»Aerobni tyče

»Powerbagy

»Činky, osy, kotouče


< zpět
 

Informace

Zákaznická podpora:

Po-Pá: 8-16:30 hodin

Telefon: +420 220 981 452

Email: info@domafit.cz

Infolinka:

Po-Ne: 8-20 hodin

Mobil: +420 724 500 960

Reklamace a servis:

Email: servis@domafit.cz

Po-Pá: 8-16:30 hodin

Miroslav Bolen

Mobil: +420 724 500 965

E-mail: miroslav.bolen@domafit.cz


 

V ČR zastupujeme

Vybavili jsme

Denní aktuality

Aktuální kurz EURO: 25,880
Aktuální kurz USD: 23,461

Jak vybírat...

Naše weby

Moderní fysiotrénink

Moderní fysiotrénink

Tuto cennou knihu u nás získáte jejím přímým nákupem za výhodnou cenu 290 kč nebo při nákupu každého posilovacího stroje v hodnotě 15.000 Kč a více!

Napsali o nás

Česká firma je oficiální distributor stolů pro stolní tenis na mistrovství

idnes.cz

TOP ÚNOR 2019!

TOP ÚNOR 2019!

POWER RACK BARBARIAN
AKCE 15.832 Kč!

• Doprava zdarma!
• Montáž zdarma!
• Nosnost 400 kg
• Hrazda a dipy v ceně
• Nastavitelné zábrany

.::SIX PAK TRAINER::.

.::SIX PAK TRAINER::.

MULTIFUNKČNÍ TRENAŽÉR VHODNÝ KE GOLFOVÉMU KONDIČNÍMU TRÉNINKU!

Představujeme Vám naprostou novinku - Golfový trenažér SIX PAK TRAINER od americké značky TUFF STUFF! Tento multifunkční posilovací stroj je určený pro důkladné procvičení celého těla.
Pro více informací klikněte ZDE.
***********************
Unikátní golfová hůl dodávaná s tímto trenažérem Vám zajistí perfektní simulaci golfového švihu a tím procvičíte právě ty svalové skupiny v těle, které jsou nejvíce namáhány v létě během hry.

Rychlá splátka!!

Rychlá splátka!!

EUROLEASING

Rychlé a výhodné splácení úvěru s Euroleasingem. Zboží můžete splatit již do 3 měsíců!

Zde naleznete KALKULAČKU PRO VÝPOČET EUROLEASINGU


TOPlist
Ověřeno zákazníky
Způsob dopravy
Způsob platby
Sleva, odkazy
Certifikace APEK
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající DOMAFIT FITNESS, s.r.o. povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Copyright © DOMAFIT FITNESS s.r.o. 2001 - 2017 - Mapa webu - PR články