www.posilovaci-stroje.com www.cornilleau.cz www.puky.cz www.keysfitness.de www.fitbau.cz
HOME -> Cviky na záda
 

Cviky na záda

Trpíte bolestí zad? Máte sedavé zaměstnání? Nebo chcete zpevnit zádové svalstvo? Zkuste pár efektivních cviků, které vyřeší problémy se zády. Pro tyto cviky důrazně doporučujeme zakoupit především podložku na cvičení.
Podložky na cvičení
Kolébka
Tento cvik protahuje celou část páteře, především bederní část a uvolní ji. U tohoto cviku je doporučeno pravidelné dýchání, avšak pokud pravidelnost nezvládáte, dýchejte dle svého. Důležité je však nezadržovat dech. Výhodou cviku je možnost opakování dle potřeby. A jak cvik správně a efektivně provádět?

Lehněte si na záda, hlavu si volně položte na podlahu, ale bradu mírně přitáhněte ke krku. Nohy pokrčíte tak, aby byla kolena u hrudníku. Pomáháte si zároveň rukama - tlačíte kolena dlaněmi k hrudníku. Celý cvik funguje jednoduše. S nádechem napnete ruce v loktech a vzdálíte kolena od hrudníku. Tímto se mírně zaktivuje svalstvo na zádech. Při výdechu kolena opět přitáhnete k hrudníku.


cvik na záda kolébka


Vytažení páteře
Cvik pro úplné začátečníky, který zvládne provést naprosto každý. Provést jej lze kromě polohy vleže také vestoje a vsedě.

Cvik začnete naprostým základem jako u Kolébky. Tedy lehnete si na podložku, uvolníte celé tělo, nohy v kolenou mohou být pokrčeny a bradu mírně přitáhnete ke krku. Základem tohoto cviku je soustředěnost. Vaším úkolem je vytáhnout se co nejvíce do dálky a to jak za hlavou, tak za kostrčí. Tímto se napnou veškeré svaly kolem páteře. Výsledkem by mělo být prodloužené a uvolněné svalstvo.


cvik na záda vytažení páteře
Žabák
Máte-li problémy s bolestmi v oblasti takzvaného kříže či esíčka, zkuste následující cvik Žabák. Tímto cvikem se cíleně zaměříte na oblast spojení pánve a křížové kosti.

Celý cvik se opět odehrává v leže na podložce. Nyní ovšem na břiše. Lehnete si tedy na břicho a pokrčíte jedno koleno. Tímto pokrčeným kolenem kreslete obloučky tak, jak to jen půjde. Pomoci si můžete také rukou a to přitažením kolene. Koleno je však stále na podložce a hlava pootočená na stranu pokrčeného kolena. Při dosažení nejvyššího možného rozsahu uvolněte celé tělo a v poloze chvilku vydržte. Doplňte tento cvik o hluboké dýchání. Důležité je cvik provádět pomalu.


cvik na záda žabák
Uvolnění do rotace
Blokace obratlů při rotaci je častým problémem zad. Je tedy potřeba tento pohyb pravidelně provádět a cvičit. Cvik je velmi snadný a k tomu všemu příjemný.

Poloha je opět proveditelná v leže na podložce a s pokrčenými dolními končetinami. Chodidla dejte na šířku pánve nebo i dále od sebe a obě pokrčené nohy pomalu a s plynulým dechem pokládejte střídavě na jednu a na druhou stranu. Kolena nemusíte pokládat až na podložku, jen tam, kam to půjde. Během cviku by ramena a lopatky měly zůstat stále na podložce. oůakování cviku si určujete sami. Cvičte tak dlouho, dokud Vám to bude příjemné. Důležité je neprovádět cvik násilím.


Uvolnění zad rotací
 

Informace

Zákaznická podpora:

Po-Pá: 8-17 hodin

Telefon: +420 220 981 452

Email: info@domafit.cz

Infolinka:

Po-Ne: 8-20 hodin

Mobil: +420 724 500 960

Reklamace a servis:

Email: servis@domafit.cz

Po-Pá: 8-17 hodin

Miroslav Bolen

Mobil: +420 724 500 965

E-mail: miroslav.bolen@domafit.cz


 

V ČR zastupujeme

Vybavili jsme

Denní aktuality

Aktuální kurz EURO: 25,555
Aktuální kurz USD: 22,438

Jak vybírat...

Naše weby

Moderní fysiotrénink

Moderní fysiotrénink

Tuto cennou knihu u nás získáte jejím přímým nákupem za výhodnou cenu 290 kč nebo při nákupu každého posilovacího stroje v hodnotě 15.000 Kč a více!

Napsali o nás

Česká firma je oficiální distributor stolů pro stolní tenis na mistrovství

idnes.cz

TOP ÚNOR 2019!

TOP ÚNOR 2019!

POWER RACK BARBARIAN
AKCE 15.832 Kč!

• Doprava zdarma!
• Montáž zdarma!
• Nosnost 400 kg
• Hrazda a dipy v ceně
• Nastavitelné zábrany

.::SIX PAK TRAINER::.

.::SIX PAK TRAINER::.

MULTIFUNKČNÍ TRENAŽÉR VHODNÝ KE GOLFOVÉMU KONDIČNÍMU TRÉNINKU!

Představujeme Vám naprostou novinku - Golfový trenažér SIX PAK TRAINER od americké značky TUFF STUFF! Tento multifunkční posilovací stroj je určený pro důkladné procvičení celého těla.
Pro více informací klikněte ZDE.
***********************
Unikátní golfová hůl dodávaná s tímto trenažérem Vám zajistí perfektní simulaci golfového švihu a tím procvičíte právě ty svalové skupiny v těle, které jsou nejvíce namáhány v létě během hry.

Rychlá splátka!!

Rychlá splátka!!

EUROLEASING

Rychlé a výhodné splácení úvěru s Euroleasingem. Zboží můžete splatit již do 3 měsíců!

Zde naleznete KALKULAČKU PRO VÝPOČET EUROLEASINGU


TOPlist
Ověřeno zákazníky
Způsob dopravy
Způsob platby
Sleva, odkazy
Certifikace APEK
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající DOMAFIT FITNESS, s.r.o. povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Copyright © DOMAFIT FITNESS s.r.o. 2001 - 2017 - Mapa webu - PR články