www.posilovaci-stroje.com www.cornilleau.cz www.puky.cz www.keysfitness.de www.fitbau.cz
HOME -> Homepage -> Jak Vybrat Jednoruční činku
 

Jak Vybrat Jednoruční činku

Jak Vybrat Jednoruční činku Jednoruční činky považujeme za pravděpodobně nejlepší sportovní náčiní, které nemůže chybět ve výbavě žádného sportovce který chce cvičit a zdokonalit své svalstvo. Toto není zdaleka pouze náš názor. Jednoručky se dají jednoduše použít jak v domácí posilovně, ve které by měly být základním stavebním kamenem, tak i ve fitness studiu, veřejné posilovně, fitnesscentru, nebo při outdoorových tréninzích. Na rozdíl od obouruční osy, respektive velké obouruční činky, nebo posilovacích strojů Vám jedno-ruční činky umožňují provádět cviky s mnohem větším rozsahem pohybu, to vede ke komplexnějšímu zapojení, protažení a posílení Vašeho svalstva.

U posilovacích strojů je ohromným benefitem a prokletím zároveň fakt, že Vám umožňuje zacílit na konkrétní svaly vašeho pohybového aparátu. Toto platí jak pro posilovací stroje na cihličky, tak i pro posilovací stroje na kotouče. Činky Vás naproti tomu nutí zapojovat i svaly, které při cvičení na strojích neprotáhnete, respektive nezapojíte. Pár jednoručních činek nabízí ohromnou cvikovou variabilitu a rozhodně neplatí, že by Vám činky pomáhaly procvičovat pouze bicepsové a tricepsové svaly vašich rukou. Máte zde možnost vybrat si z širokého spektra posilovacích cviků a cílit na libovolné partie, respektive svalové skupiny.

Činky se hodí do kombinace s dalšími doplňky funkčního tréninku, především pak pro cviky s gymnastickými míči (fit-baly, gym-baly). Tato kombinace přináší stabilizační a koordinační cvičení do Vašeho tréninkové plánu. Můžete tak snadno procvičit i hýžďové, zádové a břišní svalstvo.

Sečteno a podtrženo, jednoruční činky jsou investice, která se Vám (pokud to s posilováním myslíte vážně) rozhodně vyplatí. Jen těžko budete hledat jiné natolik univerzální náčiní, které Vám umožní odcvičit přímo v domácím prostředí. Jednoručky intenzivně používají i opravdoví profesionálové.

Provedení, materiál a váha

Tři kritéria, na která musíte při nákupu hledět. V rámci provedení je důležitou otázkou, zda se jedná se o nakládací činky, nebo činky s pevně danou zátěží. Pro domácí potřebu je pravděpodobně lepší zvolit variantu, kde lze zátěž upravovat vzhledem k Vašim možnostem a daným cvikům, které se chystáte provádět. Navíc je vhodné koukat na průměry trnů u jednodručních činek, tak abyste mohli případně kotouče použít i k domácímu posilovacímu stroji, nebo například k obouruční ose. Naopak činky s pevně danou hmotností jsou vhodnější pro posilovnu, kde se angažuje více lidí zároveň. Klubová posilovna, fitness studio, fitness centrum a obecně veřejná posilovna si tedy spíše zaslouží činkovou zónu ve variantě činek s pevně danou zátěží.

Co se materiálu týká, nekupujte plastové činky, nic nevydrží. Činky s pogumováním jsou dobré vzhledem k tlumení případného hluku a dopadů. Pro domácí použití však doporučujeme litinové činky, nebo chromované jednoručky (chrom vypadá o něco lépe a je o málo dražší).

Ohledně váhy je to silně individuální záležitost, která záleží na vašich dosavadních zkušenostech a fyzických možnostech. Předpokládejme však, že patříte mezi začátečníky až středně pokročilé. V tom případě je nejlepší investicí nákup některého z prodávaných setů jednoručních činek, ve kterém váží naložená činka okolo 10-15 kg. Pokud Vám to přijde málo, vezměte v úvahu počet sérií a impresí. (př.: tlaky, 4×10 opakování x 2 činky x 10kg = dohromady nezvedáno 800kg během jediného cviku). Častou chybou začátečníků je používání přehnaných vah, takové posilování ale nejenže hrozí opravdu vážným zraněním, ale především k ničemu není. Zátěž pak taháte vším možným a trpí především záda, navíc nikdy neodcvičíte celou sérii pořádně, natož úplně všechny.


< zpět
 

Informace

Zákaznická podpora:

Po-Pá: 8-16:30 hodin

Telefon: +420 220 981 452

Email: info@domafit.cz

Infolinka:

Po-Ne: 8-20 hodin

Mobil: +420 724 500 960

Reklamace a servis:

Email: servis@domafit.cz

Po-Pá: 8-16:30 hodin

Miroslav Bolen

Mobil: +420 724 500 965

E-mail: miroslav.bolen@domafit.cz


 

V ČR zastupujeme

Vybavili jsme

Denní aktuality

Aktuální kurz EURO: 25,845
Aktuální kurz USD: 23,286

Jak vybírat...

Naše weby

Moderní fysiotrénink

Moderní fysiotrénink

Tuto cennou knihu u nás získáte jejím přímým nákupem za výhodnou cenu 290 kč nebo při nákupu každého posilovacího stroje v hodnotě 15.000 Kč a více!

Napsali o nás

Česká firma je oficiální distributor stolů pro stolní tenis na mistrovství

idnes.cz

TOP ÚNOR 2019!

TOP ÚNOR 2019!

POWER RACK BARBARIAN
AKCE 15.832 Kč!

• Doprava zdarma!
• Montáž zdarma!
• Nosnost 400 kg
• Hrazda a dipy v ceně
• Nastavitelné zábrany

.::SIX PAK TRAINER::.

.::SIX PAK TRAINER::.

MULTIFUNKČNÍ TRENAŽÉR VHODNÝ KE GOLFOVÉMU KONDIČNÍMU TRÉNINKU!

Představujeme Vám naprostou novinku - Golfový trenažér SIX PAK TRAINER od americké značky TUFF STUFF! Tento multifunkční posilovací stroj je určený pro důkladné procvičení celého těla.
Pro více informací klikněte ZDE.
***********************
Unikátní golfová hůl dodávaná s tímto trenažérem Vám zajistí perfektní simulaci golfového švihu a tím procvičíte právě ty svalové skupiny v těle, které jsou nejvíce namáhány v létě během hry.

Rychlá splátka!!

Rychlá splátka!!

EUROLEASING

Rychlé a výhodné splácení úvěru s Euroleasingem. Zboží můžete splatit již do 3 měsíců!

Zde naleznete KALKULAČKU PRO VÝPOČET EUROLEASINGU


TOPlist
Ověřeno zákazníky
Způsob dopravy
Způsob platby
Sleva, odkazy
Certifikace APEK
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající DOMAFIT FITNESS, s.r.o. povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Copyright © DOMAFIT FITNESS s.r.o. 2001 - 2017 - Mapa webu - PR články