www.posilovaci-stroje.com www.cornilleau.cz www.puky.cz www.keysfitness.de www.fitbau.cz
HOME -> Posilovací klec
 

Posilovací klec

Posilovací klec, takzvaný POWER RACK je univerzální posilovací stroj, který uživatel využívá především pro komplexní cviky, při kterých cvičí s volnou váhou. Díky těmto cvikům získává sílu a výbušnost. Zapojení vláken svalů v průběhu těchto cviků je odlišné od cvičení například na kladkových strojích. Mezi základní cviky, které v těchto klecích můžeme provádět, patří např. benchpress, military press, dřepy, mrtvý tah atd.KLECE DOMÁCÍ


Pokud právě hledáte klec do své domácí posilovny, určitě nepotřebujete mohutný Power Rack, který se běžně používá ve fitness centrech a v klubových posilovnách, ale klec která bude splňovat základní požadavky pro domácí využití. Pokud nebereme v úvahu cenu výrobku, nejdůležitější atributy pro domácí klece jsou:Bezpečnost posilovacích klecí

V první řadě určitě záleží na celkovém vzhledu klece, která musí mít pevnou konstrukci. Šířka profilu musí být alespoň 2 mm! V případě, že jste již pokročilý cvičící, doporučujeme klec s vyšší nosností a s širším profilem konstrukce.

Stabilita posilovacích klecí

Naše kvalitní a značkové posilovací klece nabízí díky své vysoké kvalitě nevšední stabilitu již jako základ. Bezpečnou stabilitu posilovací klece poznáte nejen podle samotného navržení, ale také podle silného profilu materiálu.

Rozměry posilovací klece

Dále musíte počítat s tím, aby se Vám vybraná posilovací klec do Vaší posilovny vešla. Pamatujte, že kolem posilovací klece potřebujete prostor pro nakládání kotoučů a snadný přístup alespoň zepředu a z obou stran. Osa pro posilovací klece je vždy 2200 mm dlouhá, takže ideální je šířka prostoru, kam chcete klec umístit 300 cm a více.

Design posilovací klece

Proto, abyste byli spokojení s Vaším výběrem posilovací klece, je nutné také vybírat podle designu. Mnohem raději budete cvičit na pěkném kusu, než na nepovedeném roztřepaném a vratkém svařenci z nejlevnější čínské továrny. Kvalita posilovací klece a její provedení se odrazí na motivaci k Vašemu tréninku.

Doplňky k posilovacím klecím

Detaily mají často velký vliv na Vaše rozhodnutí a u posilovacích klecí tomu není jinak. Přídavné doplňky tvoří neodmyslitelnou část klece a mají velký vliv na cvičení, takže pokud je hrazda a bradla na kliky součást balení, určitě budete rádi, když je nebudete muset někde dokupovat nebo si je nechávat dodělávat.
Posilovací klec ekonomická Posilovací klec střední Posilovací klec střední
Někteří výrobci umožňují rozšířit posilovací klec o modul horní a spodní kladky. Většina výrobců také produkuje universální posilovací lavice, abyste měli oba komponenty od stejné značky.


Mezi nejoblíbenější a nejprodávanější rozšiřitelné posilovací klece patří Tuff Stuff CPR-265.KLECE KOMERČNÍ


komerční posilovací klec

V případě, že vybavujete komerční posilovnu nebo klub, Váš výběr klecí se zužuje o ty, které jsou pro tento účel certifikované. To znamená, že musí splňovat požadavky mezinárodní normy EN20957-1 a mít označení S (Studio). Jestliže tento povinný aspekt klec splňuje, můžeme přejít k dalšímu porovnávání.


Takže na co se zaměřit při výběru takové posilovací klece? Při výběru se nesmíme příliš ohlížet na cenu produktu.


Klec musí působit mohutně a musí být vyrobena z masivní konstrukce, která je připravena vydržet tvrdé tréninky Vašich zákazníků s těžkými váhami. Díky své velikosti klec bývá středem posilovny, protože Vaši zákazníci budou právě tady zvedat největší váhy.


Tyto doplňky se dají dokoupit zvlášť, ale zabírají v posilovně potřebné místo, které můžete využít jiným způsobem. Další nedílnou součástí klece je platforma, která ochrání nejen podlahu Vašeho fitness centra, ale prodlouží životnost Vašich kotoučů a os.Příslušenství k posilovacím klecímKlec je multifunkční stroj, a proto by měl právě zde uživatel odcvičit celé tělo, takže hrazda je v dnešní době už nedílnou součástí každého Power Racku!.
Posilovací klec ekonomická Posilovací klec střední Posilovací klec středníHalf rack Barbarian

HALF RACK


Jak název tohoto typu zboží napovídá, jedná se o poloviční posilovací klec, která je vhodná pro stísněnější prostory, kde si nemůžete dovolit plnou klec. V dnešní době, díky možnosti přidělání konstrukce na zeď nyní můžete ušetřit ještě více místa a Half Rack se tak stává dostupný i pro zákazníky bydlící v bytě.

I přes pouze dvě vertikální stojné konstrukce můžete cvičit všechny základní cviky, které jsou běžné pro „úplnou klec“ – Power Rack. Nastavitelné bezpečnostní zarážky nahrazují sparring partnera a pomohou Vám i v průběhu náročných a intenzivních tréninků.

Většina Half Racků nyní přichází s hrazdou a i s trny na kotouče, kde můžete uložit kotouče, které právě nepoužíváte. Například Half Rack od společnosti Barbarian Line (na obr. Níže) přichází s možností dokoupení a nainstalování horní spodní kladky, která rozšíří možnosti Vašeho tréninku.ZÁVĚREM


Posilovací klec je stroj, který je primárně určen pro silový trénink s volnými váhami, takže podle toho by měla vypadat i konstrukce a stavba Power racku. Pokud jste pokročilý cvičící, tak pro Vás určitě klec v nejnižší cenové hladině není ta pravá a měli byste si vybírat z klecí, které už mají silnější profil a vyšší nosnost, ale i začátečníci, kteří jsou odhodláni a motivováni by měli přemýšlet alespoň o kleci v cenové relaci okolo 13 - 15000 Kč. V opačném případě by mohli být z kvality zklamáni. Pokud doma bojujete s prostorem a přesto byste chtěli mít stanoviště pro dřepy a další silové cviky, je Half Rack pro Vás to správné řešení.

 

Informace

Zákaznická podpora:

Po-Pá: 8-17 hodin

Telefon: +420 220 981 452

Email: info@domafit.cz

Infolinka:

Po-Ne: 8-20 hodin

Mobil: +420 724 500 960

Reklamace a servis:

Email: servis@domafit.cz

Po-Pá: 8-17 hodin

Miroslav Bolen

Mobil: +420 724 500 965

E-mail: miroslav.bolen@domafit.cz


 

V ČR zastupujeme

Vybavili jsme

Denní aktuality

Aktuální kurz EURO: 25,540
Aktuální kurz USD: 22,674

Jak vybírat...

Naše weby

Moderní fysiotrénink

Moderní fysiotrénink

Tuto cennou knihu u nás získáte jejím přímým nákupem za výhodnou cenu 290 kč nebo při nákupu každého posilovacího stroje v hodnotě 15.000 Kč a více!

Napsali o nás

Česká firma je oficiální distributor stolů pro stolní tenis na mistrovství

idnes.cz

TOP ÚNOR 2019!

TOP ÚNOR 2019!

POWER RACK BARBARIAN
AKCE 15.832 Kč!

• Doprava zdarma!
• Montáž zdarma!
• Nosnost 400 kg
• Hrazda a dipy v ceně
• Nastavitelné zábrany

.::SIX PAK TRAINER::.

.::SIX PAK TRAINER::.

MULTIFUNKČNÍ TRENAŽÉR VHODNÝ KE GOLFOVÉMU KONDIČNÍMU TRÉNINKU!

Představujeme Vám naprostou novinku - Golfový trenažér SIX PAK TRAINER od americké značky TUFF STUFF! Tento multifunkční posilovací stroj je určený pro důkladné procvičení celého těla.
Pro více informací klikněte ZDE.
***********************
Unikátní golfová hůl dodávaná s tímto trenažérem Vám zajistí perfektní simulaci golfového švihu a tím procvičíte právě ty svalové skupiny v těle, které jsou nejvíce namáhány v létě během hry.

Rychlá splátka!!

Rychlá splátka!!

EUROLEASING

Rychlé a výhodné splácení úvěru s Euroleasingem. Zboží můžete splatit již do 3 měsíců!

Zde naleznete KALKULAČKU PRO VÝPOČET EUROLEASINGU


TOPlist
Ověřeno zákazníky
Způsob dopravy
Způsob platby
Sleva, odkazy
Certifikace APEK
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající DOMAFIT FITNESS, s.r.o. povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Copyright © DOMAFIT FITNESS s.r.o. 2001 - 2017 - Mapa webu - PR články