www.posilovaci-stroje.com www.cornilleau.cz www.puky.cz www.keysfitness.de www.fitbau.cz
HOME -> info

Odporové gumy

V dnešním článku si přiblížíme k čemu a jakým způsobem používat odporové gumy při silovém tréninku. Předpokládám, že už jste slyšeli někdy o odporových gumách (ang. Power band/resistence band). Možná jste je už někdy v posilovně sami použili nebo jste viděli někoho je používat. Jaké je jejich správné využití a jaké benefity Vám jejich použití přináší?
Odporové gumy


Odporové gumy jsou v podstatě průmyslové gumové „pásy“ a jsou fantastickým nástrojem pro zvýšení síly, protože přinášejí zcela jiný typ zátěže do Vašeho tréninku.


Jak to funguje? Gumy zajišťují větší napětí ve svalu, který procvičujete a zároveň zvětšují zátěž, protože čím více gumu natahujete, tím je odpor větší.


Přeskočíme úplné základy a řekneme si, jak využít odporové gumy pro zvětšení síly. Powerlifteři dobře znají efekty a benefity odporových gum při částečných opakováních (ty opakování, při kterých nevyužijete celou délku pohybu). Například při bench pressu powerlifteři cvičí jen horních 15 cm pohybu, což jim umožňuje se zaměřit a posílit pouze některé části svalů. Díky kratší délce pohybu mohou využít větší váhu a zesílit tak mnohem rychleji.
Značkové odporové gumy


Různorodost tréninku s odporovými gumami je opravdu široká, takže můžete odporové gumy využít i opačným způsobem - tak, aby Vám při tréninku pomáhaly. Například pokud při cvičení bench pressu power band nasadíte na osu ze shora, využijete její pomoc ve spodní polovině cviku. Jak budete zvedat činku, bude se její pomoc směrem nahoru zmenšovat. S trochou kreativity můžete využít pomoc odporových gum u všech základních tlakových i tahových cviků – mrtvé tahy, dřepy a military press.


Nyní nastává otázka, jak Vám pomohou odporové gumy nabrat svalovou hmotu. Jestliže je Vaším primárním záměrem zvýšení intenzity tréninku, je pro Vás power band tím správným řešením.


Power bandy dokážou vytvořit dodatečný popud skrz zvyšování napětí v pracujícím svalu. Jednoduše řečeno, Váš sval nedostane možnost odpočívat během cvičení, jelikož power band stále bude tlačit proti Vám. Vaše tělo bude nuceno vykonávat izometrické kontrakce, které také zvyšují napětí ve svalu. Pokud jsou Vaše tréninky zaměřeny na hypertrofii (nabrání svalů), určitě chcete prodloužit délku cviku. Tělo, které není zvyklé na trénink s odporovými gumami, si bude mnohem pomaleji zvykat na tento typ zátěže, ale o to rychleji se při správném použití stane větším a silnějším.
Nabídka odporových gum

< zpět
 

Informace

Zákaznická podpora:

Po-Pá: 8-17 hodin

Telefon: +420 220 981 452

Email: info@domafit.cz

Infolinka:

Po-Ne: 8-20 hodin

Mobil: +420 724 500 960

Reklamace a servis:

Email: servis@domafit.cz

Po-Pá: 8-17 hodin

Miroslav Bolen

Mobil: +420 724 500 965

E-mail: miroslav.bolen@domafit.cz


 

V ČR zastupujeme

Vybavili jsme

Denní aktuality

Aktuální kurz EURO: 25,735
Aktuální kurz USD: 23,236

Jak vybírat...

Naše weby

Moderní fysiotrénink

Moderní fysiotrénink

Tuto cennou knihu u nás získáte jejím přímým nákupem za výhodnou cenu 290 kč nebo při nákupu každého posilovacího stroje v hodnotě 15.000 Kč a více!

Napsali o nás

Česká firma je oficiální distributor stolů pro stolní tenis na mistrovství

idnes.cz

TOP ÚNOR 2019!

TOP ÚNOR 2019!

POWER RACK BARBARIAN
AKCE 15.832 Kč!

• Doprava zdarma!
• Montáž zdarma!
• Nosnost 400 kg
• Hrazda a dipy v ceně
• Nastavitelné zábrany

.::SIX PAK TRAINER::.

.::SIX PAK TRAINER::.

MULTIFUNKČNÍ TRENAŽÉR VHODNÝ KE GOLFOVÉMU KONDIČNÍMU TRÉNINKU!

Představujeme Vám naprostou novinku - Golfový trenažér SIX PAK TRAINER od americké značky TUFF STUFF! Tento multifunkční posilovací stroj je určený pro důkladné procvičení celého těla.
Pro více informací klikněte ZDE.
***********************
Unikátní golfová hůl dodávaná s tímto trenažérem Vám zajistí perfektní simulaci golfového švihu a tím procvičíte právě ty svalové skupiny v těle, které jsou nejvíce namáhány v létě během hry.

Rychlá splátka!!

Rychlá splátka!!

EUROLEASING

Rychlé a výhodné splácení úvěru s Euroleasingem. Zboží můžete splatit již do 3 měsíců!

Zde naleznete KALKULAČKU PRO VÝPOČET EUROLEASINGU


TOPlist
Ověřeno zákazníky
Způsob dopravy
Způsob platby
Sleva, odkazy
Certifikace APEK
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající DOMAFIT FITNESS, s.r.o. povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Copyright © DOMAFIT FITNESS s.r.o. 2001 - 2017 - Mapa webu - PR články